Stephen King to amerykański pisarz, urodziny 21 września 1947r. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych autorów powieści naszych czasów. Na podstawie jego dzieł stworzono wiele głośnych filmów. Przez ilość napisanych horrorów i thrillerów zyskał miano Mistrza Grozy.

Do jednych z jego najlepszych horrorów należą:

-„Bezsenność”

-„Miasteczko Salem”

-„Martwa strefa”

-„Worek kości”

Bezsenność”

Bohaterem powieści jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi – wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich ‚aury’, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Tymczasem miasto jest rozrywane społecznymi zamieszkami spowodowanymi powstaniem szpitala. Na ich progach stoi sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie przebywających tam ludzi. Jest wśród nich chłopiec, w którego rękach spoczywa los świata. Tylko Ralph dzięki swoim niezwykłym zdolnościom postrzegania może ich ocalić…

Miasteczko Salem”

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Salem wydaje się opętane przez złe moce. Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.

Martwa strefa”

Młody nauczyciel angielskiego Johnny Smith uważa się za człowieka szczęśliwego. Ma ukochaną dziewczynę, jest lubiany przez uczniów i jest przekonany, że w życiu nie spotka go nic złego. Jednak pewnego dnia w wyniku groźnego wypadku samochodowego zapada w śpiączkę. Kiedy budzi się po prawie pięciu latach, z niepokojem odkrywa w sobie niezwykły dar – widzi przeszłość i przyszłość innych ludzi. Johnny potrafi przewidzieć dosłownie wszystko, niekiedy więcej, niżby sobie życzył… Niezwykły talent staje się dla niego przekleństwem…

Worek kości”

Nagła śmierć żony to dla Michaela Noonana, autora poczytnych książek, koniec kariery pisarskiej. Walcząc z twórczą niemocą, w poszukiwaniu natchnienia wraca do miejsca, gdzie spędził z żoną wiele szczęśliwych dni – do starego domu nad jeziorem. Nie jest mu jednak dane zaznać spokoju, którego tak bardzo potrzebował. Wbrew swojej woli zostaje wplątany w konflikt podsycany przez tajemnicze siły gnieżdżące się w wiekowym domostwie.

Twórczość Kinga to pozycja obowiązkowa dla fanów horrorów i grozy. Autor doskonale buduje napięcie i mroczny klimat powieści, wzbudzając w czytelniku emocje, których długo się nie zapomina.

***

Comments are closed.

Post Navigation