Nora Roberts ( a właściwie Eleanor Marie Robertson) przyszła na świat 10 października 1950 roku w Silver Spring, jako najmłodsza z pięciorga dzieci. Po skończeniu nauki w katolickiej szkole, którą prowadziły zakonnice, wzięła ślub i zamieszkała w Keedysville.

Przez krótki czas pracowała, jako aplikant sądowy. Gdy jednak urodziła synów, pozostała w domu i pracowała dorywczo. Nora urodzona w rodzinie czytelników z chęcią czytała książki, lub tez sama wymyślała historyjki. Podczas zamieci w 1979 roku zaczęła je spisywać. Pierwsze jej rękopisy były jednak odrzucane przez wydawnictwa. Pierwsza powieść Nory „Irlandzka wróżka” została opublikowana w 1981 roku.

Swojego drugiego męża poznała, wynajmując go do zmontowania półek na książki. Pobrali się w 1985 roku, ich największą pasją były podróże po całym świecie. Otworzyli też księgarnie.

Nora Robert jest laureatką wielu nagród, należy też do wielu zrzeszeń pisarzy. Była pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Zawsze była otaczana przez mężczyzn, dzięki temu zdołała doskonale poznać tajniki męskiej psychiki, co jest docenianie przez jej czytelniczki na całym świecie. Jej książki stanowią połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Część powieści autorki doczekała się ekranizacji. Oto niektóre tytuły jej dzieł:

Koniec rzeki”

Historia opowiada o losach Olivii Tanner. W wieku czterech lat dziewczynka jest świadkiem zabójstwa matki. Opiekę nad nią zaczynają sprawować dziadkowie, prowadzący schronisko w górach. Starają się, by Olivia zapomniała o tym wydarzeniu. Po dwudziestu latach jednak, w schronisku zjawia się młody reporter usiłujący odkryć prawdę o morderstwie.

Czarne wzgórza”

Akcja powieści rozgrywa się w Dakocie Południowej. Lil, dziewczyna wychowana na farmie poznaje Coopa, chłopaka z Nowego Yorku, będącego na wakacjach. Łączy ich pierwsze, niewinne uczucie. Po latach spotykają się ponownie. Lil jest obrończynią zwierząt, Coop zaś rozpoczyna życie na farmie. Tymczasem w rezerwacie dochodzi do niewyjaśnionych zabójstw, a ktoś zaczyna prześladować Lil.

Ciemna strona księżyca”

Reece, jako jedyna ocalała z brutalnego napadu. Próbując uwolnić się od lęków i przeszłości, przenosi się do małego miasteczka Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ponieważ jednak na morderstwo nie ma dowodów, a stan psychiczny dziewczyny wciąż jest zły, nikt jej nie wierzy. W odkryciu prawdy pomaga jej pisarz Brody, samotnik.

Od pierwszego wejrzenia”

Po zrezygnowaniu z posady nauczycielki Shane wraca w rodzinne strony. Przejmuje majątek pozostawiony jej przez babcie. W odziedziczonym domu postanawia urządzić małe muzeum i sklep z antykami. W przedsięwzięciu pomaga jej sąsiad Vance. Shane bierze go za stolarza, jednak prawda okazuje się inna. Vance jest właścicielem wielkiej firmy. Gdy wychodzi to na jaw, Shane czuje się oszukana. Po raz drugi mężczyzna, w którym się zakochuje, okazuje się być kimś zupełnie innym.

***

 

Comments are closed.

Post Navigation